Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní

Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní

Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní
Categories : Blog, Content
Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní

Boj o prvé priečky vo vyhľadávaní je ťažký. Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní ? Nuž, nie je to jednoduché. 

Analýzy, štatistiky, kľúčové slová, frázy. Všetko poprepájať tak, aby to malo zmysel a nepôsobilo na webe kŕčovito. Ako postupovať najmä ak ide o lokálne pôsobenie firmy? Dostať sa z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní nie je jednoduché. Prinášame tri príklady našich klientov, kedy to zafungovalo.

MEDI ADOS – ošetrovateľská služba

Spoločnosť pôsobí na trhu necelý rok. Webovú stránku sme dokončili v auguste 2017. V zadaní bolo i nastavenie SEO. Webu sme dali jasnú štruktúru a prehľadnosť. Na trhu bolo v tej chvíli nespočetne veľa ošetrovateľských služieb – hovorí sa im „adosky“. Ak ste doteraz takéto služby nepotrebovali, názov ADOS vám asi nič nepovie. Ak domáce ošetrovateľské služby potrebujete, názov ADOS sa vám udomácni v slovníku hneď pri odchode z nemocnice, kde vám lekár odporučí nájsť si „ADOSKu“.
Jednou z kľúčových fráz na ktorú sme sa sústredili bolo slovné spojenie ADOS Bratislava. Týchto vyhľadávaní je mesačne okolo 140. Byť na prvej strane v Google má teda svoju veľkú výhodu. Podarilo sa to najmä vďaka správnemu nastaveniu stránok a podstránok so sústredením na uvedené slovné spojenie.
Najčastejšími klientmi ADOSiek sú dlhodobo chorí ľudia, ktorí potrebujú ošetrovateľskú službu v domácom prostredí. Nuž a dlhodobo ležiacich pacientov často trápia preležaniny. To bol ďalší point, na ktorý sme sa sústredili. Ak ste sa s pojmom dekubity nestretli, dajte si ho do Googlu. Nič príjemné, ale keď máte v rodine trápenie, potrebujete riešenia, pretože inak vám hrozí vyhorenie. Toto slovo vyhľadáva na slovenskom internete 480 ľudí mesačne a potrebujú riešiť konkrétny problém. Nehľadajú ho z nudy. Ak teda poskytujete služby, ktoré prispievajú k liečeniu dekubitov a ste na prvej strany v Googli, je to viac ako dobrý výsledok. Cieľová skupina sa ku vám dostane takmer „na prvú“.

PREKLADY BEZ HRANÍC – preklady, tlmočenie, korektúry textov

Spoločnosť PREKLADY BEZ HRANÍC, s.r.o. nás oslovila so spracovaním novej webstránky. Veľmi im záležalo hlavne na štruktúre stránky, jej zrozumiteľnosti a hlavne na vyhľadateľnosti služieb. Pri prvom stretnutí sme si pozreli výsledky vyhľadávania. Kľúčové slová preklady a tlmočenie – 17 strana v Google. Úradné preklady Bratislava – 7 strana v Google. Konkurencia – obrovská. Veľká časť konkurencie má nastavené platené reklamy. Nuž nevadí. Urobíme všetko čo najlepšie ako to len pôjde. Stránka je aktuálne zaindexovaná 6 týždňov. Máme prvé výsledky. Vyhľadávanie Preklady a Tlmočenie – prvá strana v Google. Úradné preklady Bratislava – 2 strana v Google. Korektúry textov Bratislava – 1 strana v Google. Pracujeme na ďalšom obsahu a veríme, že sa postupne aj s inými vyhľadávanými frázami posunieme vyššie. Dostať sa Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní nie je jednoduché. Od strany 17 sme už ale nenávratne preč. Hurá?

Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní
Z nuly na prvú stránku výsledkov v Google vyhľadávaní

ROYAL CAR WASH – Auto umyváreň Senec

Značka je na internete presne rok. Služby poskytuje dva roky. Takže presne pred rokom sme začali z nuly. SEO sme riešili vyslovene lokálne. Predsa len, nepôjdete si dať umyť auto z Popradu, Bystrice do Senca. Alebo, že by aj hej? ? Je to výnimka, možno ak tu dovolenkujete. Keďže sa jednalo o jedného z prvých klientov, bojovali sme statočne. Už po pár týždňoch sa začala stránka posúvať vyššie a vyššie. A viete aká je situácia dnes? Ak hľadáte v Google Autoumyváreň Senec, nielen, že firmu nájdete na prvej strane, ale podobné vyhľadávania v ponuke, ktoré vám Google posunie do pozornosti majú v zozname aj položku Royal Car Wash Senec. Tak to je už niečo. Výsledok, ktorý poteší, že až do širokého úsmevu. Aktuálne skúšame aj PPC – Google poslal kupón, tak ho predsa nenecháme prepadnúť. No a nielen toto kľúčové slovo sme nastavili. Dali sme si námahu aj s nespisovnými výrazmi ako umyvárka Senec, autoumyvárka Senec…atd. Tepovanie aut Senec je ako inak tiež na prvej strane. Tak ak budete v Senci, alebo v okolí, príďte. Aj kávu varia super. Aj playstation si môžete zahrať, kým sa auto čistí.
(podrobný článok ako sme postupovali v prípade tejto stránky nájdete tu: https://www.juicy.sk/posobite-lokalne-myslite-seo-lokalne/

Z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní

Ak máte otázky, alebo uvažujete o spolupráci s nami, kontaktujte nás. Možno sa nám podari dostať z nuly na prvú stranu výsledkov v Google vyhľadávaní aj vašu webku.

Ďalšie články