ZOYA MUSEUM

O klientovi

ZOYA Museum&ZOYA Gallery sú dva výstavné priestory, ktoré majú spoločného majiteľa. Každý z priestorov je však úplne iný. ZOYA Gallery sa nachádza v budove Erdodyho paláca v Bratislave a dýcha z neho história. ZOYA Museum je naopak veľmi moderný priestor v srdci Malých Karpát vybudovaný ako súčasť ELESKO Wine Park. V roku 2010 získal ocenenie Stavba roka.

Zadanie

Požiadavkou bola zjednotená prezentácia oboch priestorov v online a na sociálnych sieťach. Klientovi veľmi záležalo i na nastavení štruktúry kľúčových slov a fráz, nakoľko sa vo vyhľadávaní cez google vôbec nezobrazoval. Keďže oba priestory sú vhodné aj na prenájom, bolo potrebné postaviť štruktúru webu tak, aby biznis zámer neprekričal informácie o zbierkach, autoroch a umení.

Realizácia

Tvorba webstránky pre galériu a múzeum v Bratislave a Modre je zrealizovaná vo wordpress s veľmi príjemnou a praktickou možnosťou administrácie. Je plne responzívna a ponúka milovníkom umenia veľmi ľahkú orientáciu v aktuálnych výstavách, ale i v archíve. Stránka zároveň poskytuje dostatok informácií a podnetov, ktoré pritiahnu pozornosť agentúr hľadajúcich vhodné priestory na rôzne eventy a spoločenské udalosti. Nadstavenie SEO a longtail fráz posunulo web na prvé stránky v google.

Matej Fabián

Matej Fabian sa narodil 23. 6. 1979 v Banskej Bystrici. V rokoch 2005 – 2011 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, na Katedre maľby a iných médií, v IV. Ateliéri profesora Ivana Csudaia. Štúdium absolvoval diplomovým cyklom Predator. Od roku 2011 pokračuje v štúdiu na VŠVU ako doktorand v Kabinete kresby doc. Stanislava Bubána. 2011, 2012 finalista ceny Maľba roka. 2010 HENKEL Art Award, nominácia za Slovensko.

Marek Ormandík

Marek Ormandík rád maľuje širokým ťahom štetca. Je to jasné každému, kto pozná jeho tvorbu, a preto sa tým netreba detailnejšie zaoberať. Lenže, a to je už otázka hodná zamyslenia, prečo vždy maľuje širokým ťahom? Je to len póza, ktorá má garantovať, aby jeho maliarsky rukopis bol dostatočne príznakový, alebo za tým treba hľadať niečo iné? Póza to určite nie je, a preto treba pristúpiť k širšej interpretácii.

V rámci konceptu ELESKO som mala možnosť navrhnúť a podieľať sa na realizácii novej online prezentácie ZOYA Gallery& Museum. Teší ma, že milovníci umenia získali veľmi prehľadnú prezentáciu výstav.

Martina Valachová