Inštitút Trvalého Rozvoja 40+

Zadanie

Inštitút Trvalého Rozvoja 40+ je formujúce sa občianske združenie. V zadaní bolo logo, základná vizuálna prezentácia a spracovanie textov a webovej stránky. Neskôr je v online plánované vybudovanie portálu.

Realizácia

Logo a vizuály sme vytvorili v spolupráci s grafickou dizajnérkou Zuzanou Oros. Logo vychádza z čísla 40 – keďže inštitúcia bude riešiť problematiku skupiny ľudí 40 plus. Počas rozhovorov sme sa hrali s nulou a Zuzana navrhla nulu graficky upraviť tak, aby pôsobila ako obrys hlavy človeka. Zrazu logo získalo plnohodnotný výraz. Vyobrazuje štyridsiatnika, ktorý už v živote prešiel mnohými výzvami a hľadá zmysel života v práci i v súkromí. Logo bude zároveň výborne slúžiť vizuálny prvok pre školenia, konferencie a ďalšie činnosti, ktoré Inštitút plánuje urobiť. Znázorňuje totiž človeka, ako centrum pozornosti.

Sme prvá slovenská odborná platforma venovaná reštartu ľudí po 40tke. Podporujeme ľudí 40 plus, ktorí sa rozhodujú pre zmenu v kariére alebo osobnom živote, hľadajú nové príležitosti a sú konfrontovaní s vekovou diskrimináciou. Webstránka a logo sú spracované profesionálne a verím, že nám pomôžu vizuálne podporiť to, čo chceme činnosťou dosiahnuť.

Andrea TrávničkováManaging Partner